Realizace

Příklady,
vybraných a zajímavých realizací

Současná výstavba atypického
dvojdomu
v okolí Prahy

Obrátil se na nás manželský pár s projektem třígeneračního domu, který by vyhovoval jak jim samotným, tak i rodinám jejich dvou dětí. Rodinný dům je navržen na prostorném pozemku, lemovaném vzrostlými stromy. Architektonické řešení je vedeno snahou o dispoziční i provozní čistotu, s ohledem na tradici řešení rodinných domů, a také s cílem přirozeného začlenění novostavby do stávající zástavby v lokalitě. Rodinný dům disponuje citlivě propojenými bytovými prostory, přičemž nabízí i možnost úplného odpojení a zachování vlastního soukromí. Nechybí zde relaxační zázemí se saunou, terasy, propojující dům s rozlehlou zahradou, venkovní bazén, garážové stání. Stavební materiály, ale také technické a technologické vybavení domu, jsou řešeny dle aktuálních trendů ve stavebnictví. Je zde kladen vysoký důraz na spolehlivost, trvanlivost a vysokou kvalitu s přihlédnutím k minimalizaci budoucích provozních nákladů pro uživatele.

 • Plocha stavebního pozemku: 3800 m2
 • Zastavěná plocha: 389 m2
 • Užitná plocha (bez teras): 505 m2

Konstrukční systém objektu je stěnový zděný z ¬¬vápenopískových bloků s kontaktním vnějším zateplením minerální vatou, stropní/střešní konstrukce monolitické železobetonové, krovy dřevěné z lepených lamelových BSH profilů, střešní krytiny skládané taškové. Zdrojem tepla pro vytápění a ohřev užitkové vody jsou plynové kondenzační kotle, doplněné fotovoltaickými panely na střechách objektu. Řízené větrání zajišťují vzduchotechnické jednotky, chlazení multisplitová klimatizační jednotka.

1. Bourací práce

2. Zemní práce a založení

3. Zdivo

4. Střecha


Příklad stavby atypického
rodinného domu

Na této stavbě se nám podařilo vyřešit celou řadu změn dle přání zákazníka během výstavby. Nejkomplikovanější z nich bylo vyřešit požadavek na zcela nové řešení okna prostoru pro zahradní techniku a kola. Po vstupu do domu se ocitnete ve vstupní hale, kde se prostor domu o půdorysu ve tvaru „T“ dělí na obytnou a technickou část. Na levé straně se nachází spíž, zděné schody do patra a kuchyně spojená s jídelnou a obývacím pokojem a s vchodem na terasu. Na pravé straně najdete WC, koupelnu a dětský pokoj a ložnice s výstupem na terasu. Po pěti schůdcích se z předsíně dostanete i do garáže. Důležitým prvkem domu je terasa, koncipovaná jako venkovní obytný prostor s posezením a malou kuchyňskou linkou, což při příznivém počasí umožňuje příjemné stolování na čerstvém vzduchu. Terasa je navíc před bočním sluncem a větrem chráněna stínicí plachtou a žaluziemi, takže komfort pro venkovní posezení je maximálně zajištěn. Prostor hlavní místnosti je částečně otevřen až pod střechu, kde vzniklo zajímavé zákoutí s pracovnou. Dům je plný zajímavých truhlářských detailů v podobě úložných prostorů, prakticky zde nenajdete „hluchá“ místa. Že majitelé přemýšleli o každém centimetru interiéru, je znát na každém kroku, v koupelnách, v kuchyni, v předsíni. Interiéry jsou skvěle sladěny a opět nebylo nic ponecháno náhodě.

 • Dispozice: 4 + kk + galerie v 1. NP
 • Výměra pozemku: 2 244 m2
 • Zastavěná plocha: 280 m2
 • Obytná plocha: 134 m2
 • Konstrukce: betonová základová deska, obvodové zdivo z broušených cihel Porotherm 40 EKO+ Profi tl. 400 mm, vnitřní příčky cihly Porotherm 115 mm, nosné sloupy – zdivo z betonových tvárnic vylité betonem s betonářskou výztuží
 • Vytápění: podlahové teplovodní topení v celém objektu, zdroj tepelné čerpadlo vzduch/voda
 • Osvětlení: LED svítidla

Článek: Dům v krajině vzpomínek


Příklad stavby
menšího bungalovu

Stavba tohoto domu byla zahájena v dubnu a dokončena – předána již v září stejného roku. Přízemní rodinný dům (bungalov) o velikosti bytové jednotky 4+kk s krytým parkovacím stáním je vhodný pro užívání 3-4 osob. Vstup do bungalovu je od krytého stání ze severní strany pozemku, přímo do zádveří. Půdorys je tvaru L s dominantním prostorem obývacího pokoje a proskleným vstupem na terasu. Součástí obývacího pokoje je kuchyňský kout s barem a jídelním prostorem. Uprostřed prostoru je umístěna krbová vložka, která tvoří designový prvek místnosti. Obytné místnosti (pokoje, ložnice) jsou umístěny v zbylé části domu, která tvoří soukromou část domu. Hygienická a sociální zázemí zajišťují samostatné místnosti WC a koupelna. Uspořádání dispozice nabízí i dostatečné množství úložných prostor. Vstup na terasu (zahradu) je možný prosklenou sestavou v obývacím pokoji a vždy dvoukřídlými dveřmi v každém z pokojů. Technické zařízení domu zajišťuje samostatná prostorná technická místnost, kde se nachází elektrokotel, bojler a místo pro pračku a sušičku.

 • Dispozice: 4 + kk
 • Výměra pozemku: 1 036 m2
 • Zastavěná plocha: 150 m2
 • Obytná plocha: 121 m2
 • Konstrukce: betonová základová deska, obvodové zdivo Porfix 300 mm + 200 mm polystyren, vnitřní příčky Porfix 100mm a SILKA 150 mm, střecha má sklon 22° a je položena betonová taška Bramac
 • Vytápění: podlahové teplovodní topení v celém objektu, zdroj elektrokotel, krbová vložka teplovzdušná
 • Osvětlení: LED svítidla

Fotoreportáže
z průběhu dalších staveb

Patrový dům


Bungalov


Podsklepený dvougenerační přízemní dům s terasami a bazénem


Podsklepený patrový dům


Patrový dům


Galerie a reference
dalších realizací